• Klasa VIII i III gimnazjum

• Aktualne zasady naboru do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w Poznaniu

Już w mają rozpocznie się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (dla kl. VIII) i ponadgimnazjalnych (dla ostatniego rocznika gimnazjum). W ostatnim czasie zaszły zmiany dotyczące zasad tejże rekrutacji polegające na znacznym rozszerzeniu możliwości wyboru już na pierwszym etapie. W związku z tym w trybie pilnym przekazujemy informacje o zmianach w systemie i zasadach naboru, aby umożliwić Państwu, rodzicom i uczniom, spokojne przemyślenie ważnych życiowych decyzji.

Ten bezprecedensowy nabór w roku tzw. "podwójnego rocznika" wymaga czujności podczas korzystania z systemu komputerowego ponieważ w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę czy aplikujemy jako absolwent gimnazjum czy szkoły podstawowej.

Poniżej zamieszczamy podstawowe dokumenty, które opisują proces naboru - osobno dla ósmoklasistów i gimnazjalistów. Załączamy także harmonogram zdarzeń związanych z naborem.

Zalacznik-nr-1_szkoly-ponadpodstawowe-i-klasy-wstepne-1.pdf

Zasady_rekrutacji_ponadgimnazjalne_2019_20.pdf