• „CZŁOWIEK JEST WIELKIM NIE PRZEZ TO, CO MA, NIE PRZEZ TO, KIM JEST, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI."      Jan Paweł II

WOLONTARIAT SZKOLNY to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów i rodziców na rzecz potrzebujących.Uczy postawy akceptacji, szacunku, empatii, zrozumienia drugiego człowieka.

WOLONTARIAT , w naszej szkole, działa w dwóch formach:

1) Starsi pomagają młodszym w zajęciach edukacyjnych :

- w środy, czwartki i piątki, w godzinach między 14:40 a 15:30, Wolontariusze z klasy 7b, 8a oraz z klas III gimnazjalnych,  służą, dzieciom przebywającym w świetlicy szkolnej, swoją pomocą w odrabianiu zadań domowych lub w organizowaniu zabaw edukacyjnych, rekreacyjnych

2) Niesiemy pomoc MISJONARZOM w Afryce

- "Miłośnicy Misji" ( inicjatorami są obecni uczniowie z kl. 7 b ) pomagają w zbiórkach charytatywnych na rzecz misji, a w siedzibie Fundacji "Redemptoris Missio" przy ul. Junikowskiej, pomagają w pakowaniu paczek wysyłanych do Afryki, do polskich misjonarzy.

I.  W ramach naszych misyjnych akcji, w październiku, startujemy z pierwszą z nich pt: "ZACZAROWANY OŁÓWEK"

Dzięki naszym przyborom szkolnym dzieci afrykańskie oraz dzieci z Afganistanu będą miały szanse uczyć się, pójść do szkoły... To, co dla nas jest naturalne, dla nich jest często niemożliwe do osiągnięcia. Dlatego mamy szansę uczynić coś dobrego i podzielić się z nimi ! Zbieramy i przynosimy do szkoły: OŁÓWKI, DŁUGOPISY, KREDKI, TEMPERÓWKI, GUMKI, PIÓRNIKI....

Zbiórka potrwa cały październik. Artykuły szkolne przynosimy bezpośrednio do katechetów.

Link do akcji na stronie Fundacji Misyjnej:

20.11.2018     PODSUMOWANIE AKCJI "ZACZAROWANY OŁÓWEK "

Dzięki Wam, kochani Uczniowie i drodzy Rodzice, zebraliśmy mnóstwo artykułów szkolnych, głównie ołówki, długopisy, kredki, temperówki, gumki do mazania, nożyczki... Nasi Wolontariusze z kl. 7a i 7b z wielkim entuzjazmem i uśmiechami na twarzach dźwigali pełne reklamówki z pomocami do nauki dla dzieci z Afryki, do siedziby Fundacji Misyjnej " Redemptoris Missio" przy ul. Junikowskiej. Nasze dary dostarczyliśmy 15 listopada 2018 r.

Efekt naszej zbiórki :

A tu , w Fundacji Misyjnej, liczymy i pakujemy paczki do Afryki :)

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA WSPÓŁPRACĘ :)