• Świetlica szkolna

• ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD 6.30-16.30.

Świetlica we współczesnej edukacji szkolnej pełni bardzo ważną rolę. Jest to miejsce nie tylko przeznaczone do spędzania czasu wolnego, ale ważne miejsce wychowania poza zajęciami edukacyjnymi. Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci z klas I-IV na podstawie karty zapisu, którą rodzice wypełniają na początku roku szkolnego.

Świetlica pełni rolę:

• opiekuńczą – zapewniając  uczniom opiekę;
          • wychowawczą – kształtując postawy uczniów, ich zachowania oraz cechy, które są niezbędne w życiu społecznym;
          •  profilaktyczną – aktywizując uczniów, wspierając ich uzdolnienia i zainteresowania, kształtując pozytywne relacje interpersonalne;
          • edukacyjną – rozbudzając ciekawość poznawczą, rozpoznając uzdolnienia i mocne strony dziecka, indywidualizując zadania.

Celem naszej świetlicy szkolnej jest:

• zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i pobyt w  miłym i bezpiecznym otoczeniu,
          •  tworzenie optymalnych warunków do rozwoju uczniów,
          •  rozwijanie zainteresowań uczniów,
          •  propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu,
          •  pomoc w odrabianiu prac domowych,
          •  rozwijanie umiejętności pracy indywidualnej oraz współdziałania w grupie.

W świetlicy obowiązuje zmienne obuwie – trampki, tenisówki.

Dysponujemy 4 salami. Dzieci podzielone są na grupy wiekowe i przebywają w osobnych salach. W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

• zajęcia plastyczno-techniczne
          • gry i zabawy ruchowe
          • zajęci czytelnicze w ramach projektu,  do którego świetlica przystąpiła w roku szkolnym 2018/2019, pt. ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”
          • zajęcia na świeżym powietrzu
          • wyjścia i wycieczki do instytucji kulturalnych naszego miasta, dzięki funduszom pozyskanym od Rady Osiedla Wilda.

• Prace naszych wychowanków

•

• Ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

• Ogólnopolski projekt rozwoju czytelnictwa Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

W październiku świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego projektu rozwoju czytelnictwa Mały Miś w świecie wielkiej literatury. W naszej świetlicy został przygotowany miś Pimpuś, który ze swoim dzienniczkiem wędruje do domów naszych świetlików. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodziców poczytać dziecku i misiowi na dobranoc. W dzienniczku misia powstają notatki i rysunki na upamiętnienie wizyt. Pimpuś towarzyszy także klasie I w świetlicy podczas codziennego czytania na dywanie.

• Warsztaty decoupage dla dzieci i rodziców.

• Ostatnie dwa, poniedziałkowe wieczory listopadowe dzieci z świetlicy szkolnej, razem z rodzicami, spędziły na ozdabianiu przedmiotów techniką decoupage. Na pierwszych zajęciach powstały piękne świąteczne talerze, natomiast wczoraj bombki świąteczne. Warsztaty odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Rady Osiedla Wilda, za które serdecznie dziękujemy.

• Dzień Pluszowego Misia

• W poniedziałek 26.11.w świetlicy szkolnej dzieci z grupy klas 1 uroczyście obchodziły Dzień Pluszowego Misia, który był połączony z imieninami swietlicowego misia Pimpusia. Pimpuś cały rok towarzyszy dzieciom podczas czytania w świetlicy oraz odwiedza domy naszych świetlików w ramach projektu,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Wszyscy odspiewaliśmy Pimpusiowi sto lat, byly wspolne tańce, konkursy, goście i zabawy przy muzyce. Pimpuś dostał nawet kilka prezentów od pierwszaków. Wszyscy na imieninach Pimpusia bawili się w misiowych opaskach oraz w towarzystwie swoich domowych pluszaków.

• Konkurs plastyczny ,,Symbole Poznania"

• W dniu dzisiejszym jury konkursowe w składzie: p. dyrektor Beata Czerniak, p. dyrektor Katarzyna Błaszczyk oraz przedstawiciele uczniów z klas IV, wybrało laureatów konkursu plastycznego,, Symbole Poznania". Miejsce I zdobyła Agatka z kl. 1a, miejsce II Zosia z kl. 2a, miejsce III Kacper z 2a. Jury przyznało także cztery wyróżnienia dla : Dominika z 4b, Zosi z 2a, Gabrysi z 3a oraz Natalii z 2b.