• GODZINY PRACY PSYCHOLOGA I PEDAGOGA SZKOLNEGO

środa 08.00 - 14.30
      czwartek 08.00 - 13.30
      piątek 08.00 - 12.00

Zadania pedagoga i psychologa:

1. Organizowanie i udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej we współpracy z wychowawcami, nauczycielami i specjalistami.
      2. Konsultacje, rozmowy z wychowawcami klas i nauczycielami, uczniami oraz rodzicami.
      3. Obserwacje uczniów, analiza struktury klasy/grupy pod kątem relacji rówieśniczych.
      4. Współpracy z poradniami specjalistycznymi w obszarze diagnozowania i rozwiązywania problemów wychowawczych, dydaktycznych oraz wspierania rozwoju uczniów.
      5. Koordynowanie  działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży.
      6. Monitorowanie realizacji obowiązku szkolnego.
      7. Diagnozowanie przyczyn  niepowodzeń szkolnych, zapobieganie zaburzeniom  zachowania.
      8. Prowadzenie działań o charakterze  mediacyjnym i interwencyjnym w sytuacjach konfliktowych.
      9. Współpraca z instytucjami wspierającymi działalność szkoły ( MOPR, policja, Sąd Rodzinny, kuratorzy itp.).
      10. Diagnoza środowiska rodzinnego ucznia poprzez obserwację, rozmowy z uczniem, rodzicem i innymi osobami mającymi kontakt z rodziną ucznia, udzielanie wsparcia oraz informacji o instytucjach działających na rzecz rodziny i pośredniczenie w kontaktach z tymi instytucjami.